Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Novembar 22, 2024, 20:33:17

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 775
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 721
Ukupno: 721
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Osujećen Legijin plan za bekstvo!  (Pročitano 1386 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Februar 16, 2009, 10:45:53 »

Istražni organi veruju da je Milorad Ulemek Legija (41) planirao prošle nedelje da pobegne iz Okružnog zatvora u Beogradu. Pretpostavlja se da je Ulemek iscenirao da mu se zdravstveno drastično pogoršalo zbog čega je zahtevao da bude prebačen na Vojnomedicinsku akademiju. Pretresom njegove ćelije pronađena je verna plastična kopija automatskog pištolja „duga devetka”, saznaje „Blic”.

- Pretresom Ulemekove ćelije, pronađena je plastični kopija pištolja. U ponedeljak uveče iznenada mu je skočio pritisak zbog čega je zatražio je da ga pregledaju na VMA. On je, posle pregleda u zatvorskoj bolnici, dobio uput, ali je odlučeno da se Ulemek nikako ne izvodi iz Centralnog zatvora - kaže izvor „Blica”.
Istražni organi veruju da je vreme za bekstvo bila noć između 9. i 10. februara. Sat posle ponoći Ulemek se požalio stražaru da mu je loše. Zatvorski čuvar je odmah obavestio dežurne lekare zatvorske bolnice, gde je Ulemek ubrzo prebačen. Na pregledu je konstatovano da ima visok pritisak i Ulemek tada zahteva da ide na dalja ispitivanja na VMA. Prema saznanjima „Blica”, lekari zatvorske bolnice su mu i napisali uput.
- U ovakvim situacijama lekarski uput nije dovoljan pa je dva sata iza ponoći obavešten upravnik beogradskog Okružnog zatvora Miroslav Micić. On je odmah pozvao direktora Uprave za izvršenje zavodskih sankcija pri Ministarstvu pravde Milana Obradovića, koji je obavestio ministarku pravde Snežanu Malović o lekarskom uputu da se Ulemek prebaci na VMA.
Tada je odlučeno da se Ulemek nikako ne izvodi iz zatvora. Naređeno je da se hitno pozovu lekare te ustanove koji bi s neophodnom opremom došli i pregledali ga unutar zatvorskih zidina - navodi izvor „Blica”.
Šestočlana ekipa lekara VMA ubrzo je došla je u zatvorsku bolnicu i obavila pregled najpoznatijeg zatvorenika u Srbiji. Oni su, navodi izvor „Blic”, utvrdili da Ulemek zaista ima visok pritisak. Prema saznanjima „Blica”, kao jedna od mogućnosti za Ulemekov stanje naveden je uticaj nekog hemijskog sredstva koje je namerno popio. Posle pregleda, Ulemek je vraćen u ćeliju u „Hajatu”, najčuvanijoj zatvorskoj jedinici.
Iste noći, prema rečima izvora „Blica”, u blizini VMA primećeno je sumnjivo vozilo.
- Kombi se zaustavio u blizini bolnice, ali niko nije izlazio iz vozila. Bio je tu neko vreme, ali te noći to nije bilo sumnjivo. Tek je posle događaja u CZ-u kombi doveden u vezu sa Ulemekom - navodi izvor „Blica”.
Istražni organi pokušavaju da uđu u trag sumnjivom kombiju i ispituju ko je Ulemeku i kako doneo kopiju pištolj u zatvor.
Ulemek je pravosnažno osuđen na 40 godina zatvora u postupku za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi. Vrhovni sud mu je potvrdio presudu od 40 godina za ubistvo premijera Zorana Đinđića, ali tu ima pravo na još jednu žalbu o kojoj će takođe odlučivati najviša sudska instanca u Srbiji. Isto je i sa postupkom za ubistvo četiri člana SPO na Ibarskoj magistrali i pokušaj ubistva Vuka Draškovića gde Ulemek ima pravo na još jednu žalbu na drugostepenu presudu na 40 godine. U srpskim zakonima nema zbrajanja kazni tako da on u svakom slučaj treba da ostane u zatvoru do 2044. godine.

Ulemek više ne napušta CZ

Jedan od mogućih motiva zašto bi Milorad Ulemek baš sada pokušao da organizuje bekstvo, prema rečima izvora „Blica”, jeste i to što će za nekoliko dana biti završena izgradnja specijalne sudnice u samom Okružnom zatvoru.
- Planirano je da u sredu ministarka pravde otvori sudnicu u Okružnom zatvoru, gde se Ulemek nalazi. U toj sudnici bi bila održavana sva rizična suđenja. Naravno, to su i sva suđenja Ulemeku, koji više neće izlaziti iz zatvora, kao do sada, kada je iz Bačvanske prevožen u Specijalni sud i Palatu pravde. Njemu je to dobro poznato - kaže izvor „Blica”.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2009, 13:13:38 »

Nakon što je osujećeno bekstvo najpoznatijeg zatvorenika u Srbiji Milorada Ulemeka Legije (41), nadležni intenzivno pokušavaju da ustanove kako je došao do plastične kopije pištolja i ko su mu bili potencijalni pomagači. Mere bezbednosti su, takođe, povećane u beogradskom Okružnom zatvoru (CZ).

Do zaključka o planu za bekstvo nadležni u Ministarstvu pravde došli su jer je u Legijinoj ćeliji nađen plastični pištolj, a potom se on, nekih sedam dana kasnije, požalio na zdravstvene tegobe, povišen pritisak i zatražio da ga pregledaju lekari u Vojnomedicinskoj akademiji. Kasnije je utvrđeno da je te večeri u blizini VMA primećen parkiran tamni kombi. Delovi mozaika su tako složeni.

U kontroli bilo 130 stražara

Direktor Uprave za izvršenje zavodskih sankcija pri Ministarstvu pravde Milan Obradović kaže za „Blic” da je obezbeđenje u beogradskom Okružnom zatvoru povećano i da je „za svaki slučaj” promenjena grupa čuvara koja je dosad čuvala Ulemeka.
- Plastični pištolj je pronađen nedelju dana pre nego što se u noći između 9. i 10. februara žalio na zdravstveno stanje. To je bila vanredna kontrola svih zatvorenika Okružnog zatvora u kojoj je učestvovalo 130 stražara. Kada su Milorad Ulemek Legija 
pronašli pištolj, pitali su Ulemeka odakle mu, i on je odgovorio: „Odavno je kod mene, to je poklon od dece.” Nije želeo da kaže kako je unet u zatvor. Mi ne znamo šta je on planirao, ali smo učinili sve da osujetimo svaku mogućnost bekstva. Provere kako je došao do plastičnog pištolja su u toku - kaže Obradović.
Prema njegovim rečima, u Okružni zatvor je nemoguće uneti pravi pištolj jer su na sve ulaze postavljeni metalni detektori.
- Sve detektore je proverio lično upravnik zatvora Miroslav Micić, još ranije. Prošao je sve detektore sa pištoljem, koji ima malo metalnih delova jer je uglavnom od plastike. Detektori su, ipak, prepoznali metal - objašnjava Obradović.
On za „Blic” opisuje noć u kojoj se Ulemek žalio da mu je loše i kada je osujećena njegova namera da bude prebačen na VMA.
- Te noći obavestio sam ministarku pravde Snežanu Malović da se Ulemek požalio da mu nije dobro. Ona je rekla da se nikako ne izvodi iz zatvora zbog velikog rizika od bekstva, a da se hitno pozovu lekari sa VMA da ga pregledaju i tako je urađeno. Ministarstvo pravde ima ugovor sa VMA da se tamo vode svi pritvorenici, pre svega iz razloga bezbednosti jer je to najbezbednija bolnica u Srbiji - kaže Obradović. Prema njegovim rečima Ulemek je pregledan i dat mu je lek za obaranje pritiska.
- On ima tretman kao svaki drugi pritvorenik. Obavljeni su dodatni pregledi. Njegovo zdravstveno stanje je stabilno i nalazi se u ćeliji - objašnjava Obradović.

Potraga za kombijem

Policija i BIA pokušavaju da uđu u trag kombiju koji je u noći, kada se Ulemek žalio na zdravstveno stanje primećen u blizini VMA. Pojavljivanje kombija ispred VMA, kako je „Blic” već pisao, naknadno je dovedeno u vezu sa Ulemekovim planom da ode u tu bolnicu.
Prema rečima Milana Obradovića, Ulemek neće napuštati Okružni zatvor jer će u sredu u samom zatvoru biti otvorena specijalna sudnica, najbezbednija u Srbiji, u kojoj će biti završeni svi sudski postupci protiv njega.
- Očekujemo da će u martu Skupština usvojiti Zakon o izvršenju kazni za organizatore i učesnike organizovanog kriminala, koji je izradilo Ministarstvo pravde. Kada bude usvojen taj zakon, Ulemek, kao i ostali osuđenici za organizovani kriminal, mogu da budu prebačeni u 7. paviljon u Zabeli. To je novoizgrađena zgrada u okviru požarevačkog zatvora sa savremenim merama bezbednosti gde će važiti posebni strogi propisi za zatvorenike - navodi Obradović.
Ulemek, kao i svi drugi pritvorenici, ima pravo na posete uz dozvole koje daje sud i njega najčešće posećuju advokati, kao i članovi uže porodice. U zatvoru se vodi evidencija za svakog zatvorenika: ko i kada je dolazio u posetu.
Milorad Ulemek je pravosnažno osuđen na 40 godina zatvora u postupku za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi. Vrhovni sud mu je potvrdio presudu od 40 godina za ubistvo premijera Zorana Đinđića, ali tu ima pravo na još jednu žalbu o kojoj će takođe odlučivati najviša sudska instanca u Srbiji. Isto je i sa postupkom za ubistvo četiri člana SPO na Ibarskoj magistrali i pokušaj ubistva Vuka Draškovića gde Ulemek ima pravo na još jednu žalbu na drugostepenu presudu od 40 godina. Takođe, Ulemek je drugostepeno osuđen na 40 godina zatvora, kao vođa zemunskoga klana za više ubistava, tri otmice i terorističke napade na sedište DSS i preduzeće „Difens roud”. Iako će, možda, biti osuđen na ukupno 160 godina zatvora, u Srbiji nema zbrajanja kazni. Njemu se pritvor računa od 2. maja 2004, kada se predao pa bi tako na slobodi trebalo da se nađe u maju 2044, kada bude imao 76 godina.

Droga i telefon u konzervi ananasa

Betonsko zdanje u Bačvanskoj 14, u narodu poznatije kao CZ, najveći je zatvor na Balkanu, u kome se primenjuje nekoliko sistema mera bezbednosti, od metal detektora i sistema video nadzora na ulaznim vratima do kontrole paketa, ali i čestih vanrednih pretresa ćelija.
Uprkos video kamerama i detektorima, do ćelija se često prokrijumčare mobilni telefoni, narkotici, ali i razni alati koji se mogu iskoristiti kao oružje. U Okružni zatvor uglavnom ih unosi rodbina zatvorenika, ali ih „pakuje” i u pakete pa je tako u jednom slučaju u konzervi ananasa nađena i droga i telefon. Prošle godine, na šetalištu je nađeno 250 grama eksploziva, za koji se pretpostavlja da je ubačen kroz rešetke na ogradi.
 

Bekstva iz CZ

Iz CZ-a su uspevali da pobegnu uglavnom pritvorenici u „slobodnom režimu kretanja”.
-Preko ograde je iz CZ u martu prošle godine pobegao Almir Ibiši.
-U avgustu 2007. osuđenici Boško Savić i Dušan Arsić bukvalno su išetali napolje dok su čistili zatvorski krug.
-Aleksandar Trebinjac se u februaru 2007. zakačio ispod „Klasovog” kamiona za prevoz hleba, prošao ceo zatvorski krug i došao do kapije, gde je otkriven.
-Najčuvenije bekstvo izveo je pritvorenik Zoran Rašković u avgustu 2005. koji je išetao iz zatvora za vreme posete advokata. Rašković je obukao odelo koje su mu ranije dostavila dvojica stražara i sa grupom advokata izašao iz zatvora po završetku posete.
-U januaru 2005. trojica pritvorenika prokopali su rupu u ćeliji, izašli u hodnik, ali su im čuvari osujetili plan da se čaršavom spuste niz zid i preskoče ogradu.
 

Kopije pištolja često koriste pljačkaši

Poslednjih godina u Srbiji sve više je razbojništava i pljački u kojima se koriste verne, plastične kopije pištolja.
- Plastične kopije se koriste kada treba izbeći policiju i detektor metala. Ukoliko bi se neko, kao Ulemek, pojavio sa pištoljem u ruci, teško da bi bilo ko proveravao da li je u pitanju kopija ili pravi pištolj - kažu za „Blic” u policiji.
 

Malović: Građani mogu da budu spokojni

Ministarka pravde Snežana Malović kaže za „Blic” da je procenjeno da postoji veliki rizik da Ulemek može da pobegne ako bude izveden iz zatvora.
- Sistem funkcioniše i građani mogu da budu spokojni da ne postoji mogućnost
bekstva osuđenika i pritvorenika, koji spadaju u kategoriju visoko rizičnih lica. U svim identičnim slučajevima Ministarstvo pravde će
procenjivati šta je potrebno da se preduzme - kaže ministarka Malović.
 

Stalne provere stražara

Direktor Uprave za sankcije kaže da se obavlja stalna provera svih zatvora u Srbiji, ali i čuvara.
- U Valjevu je uhvaćen čuvar, koji je pokušao da unese 35 grama droge, a u Novom Sadu otkriven je čuvar koji švercovao 300 tableta sintetičke droge. U Nišu je kod čuvara pronađeno 11 mobilnih telefona. U vanrednim pretresima zatvora u Srbiji u poslednja dva meseca pronađeno je oko 200 mobilnih telefona kod zatvorenika. Problem je što čuvari u zatvorima imaju zaista veoma male plate - kaže Obradović.
 
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2009, 13:42:32 »

Ko je od stražara zatvorske službe za obezbeđenje pustio Milorada Ulemeka Legiju u ćeliju bez pretresa obaveznog nakon susreta sa porodicom i advokatima, trenutno je ključ istrage koju pregledom video-snimaka vodi uprava Okružnog zatvora u Beogradu. Nepravilnosti u radu stražara zaduženih za Legijino čuvanje, kako saznaje „Blic”, već su otkrivene.

- Ukoliko je Milorad Ulemek, po povratku iz sobe za posetu u ćeliju uveden bez pretresa, to ostaje zabeleženo na video-snimku kamere u hodniku. Istraga o tome se vodi po zakonu, i u prisustvu policije trenutno se pregledaju svi snimci pre 5. februara, kada je u njegovoj ćeliji nađen plastični pištolj.
Snimci su iz hodnika u kome je Legijina ćelija ispred čijih vrata je po propisu određeno obavljanje pretresa. Pretres obavlja jedan stražar, koji je tog dana zadužen da ga izvede i vrati u ćeliju - kaže za „Blic” izvor iz Uprave za izvršenje zavodskih sankcija.
On navodi da se prvo pregledaju snimci onih dana kada je Ulemek imao posete. Do sada je utvrđeno da je od prethodnog pretresa, pa do onog od 5. februara Legija imao sedam poseta porodice, od kojih su četiri sa suprugom Aleksandrom Ivanović, po odobrenju suda, bile slobodne, odnosno bez video-nadzora. U tom periodu Legiju su advokati Slobodan i Marko Milivojević posetili petnaest puta.
- Ne može se utvrditi da li je neko od Legijinih posetilaca uneo pištolj u zgradu zatvora. Svako od njih prolazi kroz metal detektor vrata, koji ne može da registruje plastični pištolj. Zbog toga se ne isključuje ni mogućnost da je Legiji direktno u ćeliji, koja nije pod video-nadzorom, plastični pištolj dao neko od čuvara. Međutim, ukoliko se poklopi da je Legija posle neke od poseta u ćeliju uveden bez pretresa, situacija će biti mnogo jasnija - kaže naš izvor.
Pod sumnjom Uprave zatvora zasad je petnaest čuvara koji su poslednjih mesec dana radili u bloku u kome je Legijina ćelija. Dok se ne utvrdi ko je od njih napravio propust, svih petnaest je premešteno u druge blokove.
Otkrivanje zatvorskog jataka trebalo bi da razotkrije i da li je Legijin visok pritisak u noći 10. februara bio samo deo ranije pripremljenog scenarija bekstva iz zatvora.
- Moramo da utvrdimo razlog zbog čega je neko Legiju u ćeliju pustio bez pretresa. Pitanje je da li se radi o propustu i nemarnosti ili je neko za to bio plaćen, ucenjen, da li je znao šta je Legija planirao s tim pištoljem, da li je još neko trebalo da pripomogne - kaže izvor „Blica”.
Milan Obradović, direktor Uprave za izvršenje zavodskih sankcija, u emisiji „Poligraf” potvrdio je da je u obezbeđenju zatvora bilo propusta.
- O tim propustima se vodi istraga. Tvrdim da stražari koji su
čuvali Legiju nisu primili novac kako bi mu pomogli u mogućem bekstvu - rekao je Obradović.
On je naveo da svako kome se presudi zatvor od 20, 30 ili 40 godina sigurno planira da pobegne, ali i da Uprava radi na toj pretpostavci.
Ministarka pravde Snežana Malović juče je izjavila da je plastični pištolj nađen kod Ulemeka replika prvog pištolja.
- Ostavljam na procenu kako bi ta replika izgledala u rukama Ulemeka - rekla je Malovićeva.
Ona je potvrdila da je bilo propusta u obezbeđenju Ulemeka i da se sada utvrđuje kako se to desilo i ko je odgovoran. Ministarka je navela i da se zatvorenik koji pokuša bekstvo kažnjava sa 15 dana samice, ali da će u novom krivičnom zakoniku bekstvo i pokušaj bekstva biti krivično delo.
Ulemek, u svakom slučaju, ubuduće neće iz prostorija zatvora biti prebacivan na suđenja, koja su do sada bila u zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici. Juče je u prvom paviljonu Okružnog zatvora otvorena nova specijalna sudnica za visokorizična suđenja. Za bezbednost u samoj sudnici biće zaduženi zatvorski čuvari, a u obezbeđenju nekih suđenja učestvovaće spolja i MUP i BIA.
Zakonikom o krivičnom postupku predviđeno je da obilazak pritvorenika u Okružnom zatvoru vrši predsednik Okružnog suda ili sudija koga on odredi. Prilikom obilaska oni će obaveštavati o ishrani pritvorenika, snabdevanju drugim potrebama i postupanju s pritvorenicima, što predstavlja jedinu nadležnost predsednika suda u pogledu nadzora nad pritvorenicima. Ukoliko se uoče određene nepravilnosti, predsednik suda je dužan da preduzme potrebne mere za njihovo otklanjanje.
Sudnica u zatvoru, napravljena po ugledu na italijanske sudnice u kojima se sudi mafijašima, svečano je otvorena u prisustvu predsednice Vrhovnog suda Vide Petrović-Škero, ministarke pravde Snežane Malović, glavnog državnog tužioca Slobodana Radovanovića, ambasadora OEBS Hansa Ola Urstada i ambasador SAD Kameruna Mantera. Izgradnja sudnice finansirana je iz budžeta. Ministarka Malović je rekla da su u ministarstvu došli na ideju da otvore ovakvu sudnicu i da je jedan od razlog bio bezbednost. Sudija Petrović-Škero je navela da je sa ovom sudnicom obezbeđeno da se efikasno vode rizična suđenja, a tužilac Radovanović je najavio da će ova godina biti prekretnica u borbi protiv organizovanog kriminala.

Podaci
- Nova specijalna sudnica za visokorizična suđenja u prvom paviljonu beogradskog Okružnog zatvora, koja je juče svečano otvorena imaće posebne ulaze, jedan za okrivljene, drugi za sudije, treći za tužioce i advokate i četvrti za posetioce suđenja i novinare.
- Sama sudnica ima oko 150 kvadratnih metara, a sa pratećim protorijama 500 kvadratnih metara.
- Pošto će suđenja biti tonski i video snimana, kao u Specijalnom sudu, postoji i posebna prostorija za režiju.

Izveštaj posle pretresa (pogledaj izveštaj)
„Blic” ekskluzivno objavljuje službenu belešku Okružnog zatvora o pretresu u kome je u Legijinoj ćeliji broj 1-1-2-1 nađen plastični pištolj. Kako se navodi u izveštaju, pretres je izvršen na osnovu operativnih podataka o postojanju nedozvoljenih predmeta. U ćelijama ostalih zatvorenika nađeno je pet mobilnih telefona, kao i metalna šipka odvaljena od klupe.

Sprovođenje zatvorenika
„Hajat” se nalazi veoma blizu sudnice i povezan je hodnicima, tako da okrivljeni, na primer Legija, neće izlaziti iz zatvora. Prema procenama zatvorske službe, koja će biti zadužena da sprovodi zatvorenike potrebno je dva minuta da se okrivljeni sprovede iz „Hajata” do sudnice, dok je 10 minuta potrebno da se prethodno obezbedi prolazak okrivljenog kroz hodnike.

Neprobojna stakla
Okrivljne će sprovoditi iz najbezbednijeg dela zatvora polupularno zvanog „Hajat” u posebnu prostoriju, u samoj sudnici, koja je odvojena neprobojnim staklom i rešetkama od publike iza i sudnice ispred.
Između „kaveza” za optužne i sudnice, gde su sudije, advokati i tužioci postoje vrata, kroz koja će okrivljeni moći da izađu i učestvuju u suđenju, ili da se konsultuju sa braniocima.

1. SUDIJE
Sudije će ulaziti direktno kroz vrata, koja se nalaze iza njihovog stola. Ta vrata su povezna sa prostorom u kome sudije borave u pauzi suđenja
2. PUBLIKA
Sudnica ima samo 40 mesta za publiku i ona će biti rezervisana za rodbinu okrivljenih i oštećenih, pa tek onda sa ostale. Prostorija sa tih 40 mesta nalazi odmah se iza prostora sa okrivljenima. Postioci će ulaziti pravo iz centralnog hola zatvora kroz čekanicu do sudnice
3. SVEDOCI
Pored prostora za sudsko veće nalazi se jedna manja protorija sa tamnim staklom, predviđena za zaštićene svedoke
4. NOVINARI
Kroz isti ulaz prolaziće novinari, koji će pratiti suđenje iz prostorije koja se nalazi iz prostora za publiku i odvojena je staklom. Novinari će imati još jednu manju radnu prostoriju u koju tek treba da se postave računari
5. ADVOKATI
Advokati će ulaziti sa suprotne strane sudnice i za njih u samoj sudnci ima 20 mesta. Oni će imati manju prostoriju u kojoj će provoditi pauze u suđenju.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/c6aba6e844cd0ad5dbcd9449eed5d6f0.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992